SKS Olimpia Łochów Mistrzem Polski Juniorów Starszych w sezonie 2020/2021!

Do turnieju finałowego w Łochowie awansowały 4 najlepsze drużyny rundy zasadniczej.

Tabela i wyniki rundy zasadniczej...

W sobotę rozegrano spotkania półfinałowe, w których rywalizacja toczyła się na postawie miejsc zajętych w pierwszej części sezonu. Wszystkie spotkania turnieju stały na bardzo wysokim poziomie, a i emocji nie brakowało.

W pierwszym półfinale gospodarz z Łochowa dość pewnie pokonał I LO Floorball Gorzów Wielkopolski 7-3 i zapewnił sobie udział w finale. Należy nadmienić jednak, że decydująca o końcowym zwycięstwie okazała się dopiero III tercja, gdy zawodnicy Olimpii poprawili swoją grę w obronie i nie tracąc żadnej bramki, strzelili aż 4.

W drugim półfinale Bankówka Zielonka nie bez problemu uporała się z Błyskawicą Niechanowo. Podobnie jak kilka godzin wcześniej, dużo działo się w III tercji. Gdy w 51. minucie Bankówka strzeliła bramkę na 9-5 wydawać się mogło, że jest już po meczu. Ostatnie 5 minut to jednak bardzo dobry powrót drużyny z Wielkopolski, która zdołała odrobić 3 bramki straty i ostatecznie doprowadzić do wyniku 8-9. Na odrobienie ostatniego trafienia, nie starczyło jednak już czasu.

W niedzielnym meczu o brąz dominacją wykazał się będący w gazie, jeszcze po sobocie, zespół Tomasza Wojciechowskiego i Mariusza Gałaja. Pewne zwycięstwo 4-0 nad Gorzowiem Wielkopolskim pozwoliło zawodnikom Błyskawicy na zajęcie III miejsca w sezonie 2020/2021.

Skrót meczu o III miejsce:

Wielki finał, jak na finał przystało, przyniósł wielkie emocje. Co prawda, w 35. minucie można było pomyśleć, że jest już "po meczu". Nic bardziej mylnego. Wynik 6-2 dla Olimpii wpłynął jak płachta na byka na zawodników Bankówki. Kluczowe dla losów spotkania okazały się ostatnie sekundy III tercji oraz pierwsza minuta dogrywki. Na 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry o "czas" poprosił trener Bankówki, Mateusz Antoniak. Następnie na tyle dokładnie rozrysował swoim zawodnikom co mają zagrać, że gdy na zegarze widniał czas 59.57, obok wyświetlały się już dwie siódemki. Remis stał się faktem. Dogrywka zakończyła się jednak bardzo szybko, bowiem znakomitym strzałem po niecałej minucie popisał się Kacper Skura i to SKS Olimpia Łochów mógł cieszyć się z tytułu Mistrza Polski 2020/2021!

MVP: Kacper Skura, SKS Olimpia Łochów

Nagrody dla najlepszych zawodników sezonu wręczali Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Maria Koc oraz Burmistrz Miasta Łochowa, Robert Mirosław Gołaszewski.