KJ 77 : Energa Olimpia Osowa Gdańsk 5 : 6 UKS 85 Mokotów Warszawa

• Mecz
  • Składy

Live Mrzeżyno, 4-6 kwietnia 2014 MCS Mrzeżyno, 06-04-2014 10:00 Liczba widzów: 71

Koniec meczu

Sędziowie: Kozanecka Agnieszka / Stachowiak Marta

Energa Olimpia Osowa Gdańsk NO_IMAGE 5:6 (2-2,2-2,1-2) UKS 85 Mokotów Warszawa UKS 85 Mokotów Warszawa

Statystyki bramkarzy

Dominika Marzec 71.43 % (6/15) 82.14 % Zofia Sobkowicz (5/23)

Kosińska Julia

Witamy bezpośrednio z hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu i zapraszamy na relację na żywo z meczu  o brązowy medal w kategorii juniorek starszych w sezonie 2013/2014!

00:00 - W zeszłym roku Energa zajęła IV miejsce, Mokotów z pewnością też ma ochotę na medal. Rozpoczęliśmy!
02:00 - Przez pierwsze minuty odbywa zespoły dość spokojnie. Kilka strzałów każdej ze stron, ale groźniejsze akcje przeprowadziły gdańszczanki.
03:35 - Strzał mokotowianek z własnej połowy, broni Marzec i w zamieszaniu piłka o centymetr mija prawy słupek jej bramki!
03:58 - Chwilę wcześniej trafienie w spojenie, później blokowany strzał i w końcu piłka wepchnięta do bramki!
05:00 - Ada Gowin wychodzi z piłeczką ze środka boiska, zejście w lewo i strzał w przeciwległe okienko bramki Marzec, gol!
05:36 - Z granicy pola przedbramkowego piłkę w siatce umieszcza Marta Chudyszewicz!
06:39 - Gowin i Bojdzińska ponownie czarowały z rzutu wolnego na wysokości linii rzutów wolnych w koszykówce. Piłka odbija się od Marzec i w ostatniej chwili wyjaśnił jeden z obrońców.
08:00 - Moment dłuższej przewagi Energi. Rozgrywają piłkę w okolicach prawego narożnika przy bramce rywala.
10:11 - Podanie Zadrożnej spod naszego stanowiska niemal na środek boiska i dobrym, skutecznym strzałem popisała się Gera. Bramkarka chyba w tej sytuacji była nieco zasłonięta.
12:11 - Energa ponownie w prawym narożniku boiska na połowie rywalek. Kolejne faule warszawianek. Jeszcze chwila i może zakończyć się karą.
12:58 - Strzał Ani Szychty z 7 metrów i leżąca Sobkowicz broni stopą! Niewiele brakowało, a podnosząc się sama wepchnęłaby piłkę do bramki.
15:12 - Strzał Zadrożnej spod lewej bandy, broni Marzec! Dobitka jednej z warszawianek po zamachu jak w golfie, bramka nieuznana.
18:13 - Fatalna strata Oli Szychty na połowie boiska, chwyciła wychodzącą sam na sam rywalkę jak podczas walk sumo, ale tylko rzut wolny, miała szczęście.
20:00 - Koniec I tercji.

20:00 - Zaczynamy II tercję.
23:26 - Kilka przewinień po stronie każdej z drużyn, chyba zaraz będą kary.
23:34 - Nie trzeba było długo czekać, aż spełniło się co przewidywaliśmy.
23:50 - Przejęcie piłki na środku boiska, wyjście sam na sam i Dominika Marzec musiała skapitulować po strzale Dominiki Powązki!
25:02 - Strzał Karoliny Damps z lewej strony boiska, Sobkowicz fatalnie mija się z piłką, ale jej szczęście słupek ratuje zespół przed stratą bramki.
28:22 - Okres spokojniejszej gry, a tu nagle strzał Dagmary Zadrożnej i piłeczka znów mija Dominikę Marzec, zatrzymując się dopiero w siatce!
31:50 - Energa odzyskuje kontakt bramkowy po bramce Oli Szychty z lewej strony boiska. Bramkarka mogła się zachować w tej sytuacji nieco lepiej.
33:55 - Ponownie strzał z lewej strony boiska, tym razem Ewelina Nowaczyk. Sobkowicz szczęśliwie broni - trochę łokciem, trochę udem.
34:31 - Jak nie idzie z lewej, to próbują z prawej. Piłka po strzale Chudyszewicz, odbija się od obrońcy i wpada między nogami Sobkowicz w prawy róg bramki.
38:07 - Chudyszewicz dwukrotnie z pola bramkowego trafia w Sobkowicz.
39:24 - Chudyszewicz z Bojdzińską leżą na bandach w strefie zmian zespołu z Warszawy. Rzut wolny dla warszawianek, ale Marta zdecydowanie się z tym nie zgadza.
39:50 - Po przekątnej boiska identyczna sytuacja, Anna Szychta wypchnięta za bandę.
40:00 - Koniec II tercji.

40:00 - Początek III tercji.
40:22 - Podanie z prawego narożnika przed bramkę i Karolina Damps bez wahania umieściła piłkę w lewym okienku bramki.
41:47 - Weronika Grądzka bawi się z obrońcami za bramką warszawianek i kręci im w głowie.
44:16 - Coraz więcej pretensji obydwu zespołów i do siebie, i do sędziów. Faule, uderzenia i co chwilę ktoś leży na boisku.
46:25 - Rzut wolny dla Mokotowa z lewej części boiska ok. 10 metrów od bramki. Tym razem dziewczyny przekombinowały.
48:50 - Okres wymiany ciosów. Strzał za strzał. Szczęśliwie, negatywne emocje trochę opadły.
49:19 - Przejęcie na środku boiska, kilka kroków przed siebie i cudowne trafienie Ady Gowin! Prawe okienko po strzale z lewej strony boiska!
51:07 - W poczynania zespołów wkrada się niedokładność. Zarówno przy strzałach, jak i w podaniach. Jaki to będzie miało wpływ na ostatnie minuty meczu?
52:44 - Eliza Zakrzewska usiłowała powtórzyć wyczyn Ady Gowin sprzed kilku minut, strzelając z prawej strony boiska, ale piłka minimalnie ponad poprzeczką.
53:37 - Dużo szczęścia teraz po stronie Mokotowa! Strzał Grądzkiej ląduje na słupku!
54:57 - Sobkowicz chciała chwycić w prawą dłoń lekki strzał, ale jej błąd mógł kosztować utratę bramki. Energa zdecydowanie zaczęła przeważać.
55:57 - Dagmara Zadrożna strzela dokładnie z tego miejsca co wcześniej Gowin, piłka odbija się od Chudyszewicz i całkowicie zaskakuje bramkarkę!
57:00 - Energa znów pod bramką Mokotowa, coraz wyżej w obronie. Mokotów skutecznie się broni, jeszcze.
58:00 - 2 minuty do końca, ależ szczęście Sobkowicz. Znów końcem stopy!
59:45 - Trener Ludwichowski ledwo wytrzymuje w strefie wymiany!
59:38 - Energa po przerwie na żądanie powraca bez bramkarza!
60:00 - Szał radości na ławce Mokotowa! Koniec meczu!