• 3
    Kopciuch Artur
  • 4
    Pawlik Magdalena

Witamy bezpośrednio z Hali Zbąszynianka w Zbąszyniu i zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu Reprezentacji Polski w 4. Polish Open 2013.

09:45 - Do meczu pozostało 15 minut. Zespoły za chwilę zejdą do szatni, po czym powrócą na hymny narodowe.
Sędziowie spotkania: Sebastian Doring, Steffen Kalow (Niemcy)
09:52 - Hymny narodowe, prezentacja pierwszych piątek obydwu zespołów i za chwilę zaczynamy!
09:57: Polska zaczyna w składzie: Klaudia Jaczewska (B), Hanna Samson, Katarzyna Chełstowska, Agata Plechan, Maja Stenka, Irena Mroch

00:00 - Zaczynamy spotkanie. Pierwszy face-off wygrany przez Norweżki, ale od razu ostrym pressingiem gra Irena Mroch.
01:11 - Polki od początku spotkania wysoko pod bramką rywalek, co owocuje przejęciem Magdaleny Krzystyniak na 6 metrze, podanie do Marty Stachowiak, ale niestety strzał niecelny.
03:00 - Po nieudanym rozegraniu piłki "z krzyża" pod własną bramką umożliwiliśmy pierwszy, na szczęście słaby, strzał Norweżkom.
04:36 - Kolejne przejęcie Polek pod bramką Norweżek. Strzał Dutkiewicz jednak obroniony.
07:00 - Po pierwszych 7 minutach ciężko wskazać zespół dominujący na boisku. Wysoki pressing pod bramką rywalek może działać nieznacznie na naszą korzyść.
07:50 - Zamieszanie pod bramką Norweżek, 3 Polki w polu bramkowym, ale wynik wciąż 0-0.
10:39 - Kolejny celny strzał oddaje Justyna Florczak, ale Live Forsmark znów na posterunku.
12:38 - Norweżki po strzeleniu bramki zaczęły grać szybciej i agresywniej. My jednak dalej strzelamy - blokowana Maja Stenka.
15:03 - Norweżki wychodzą z kontratakiem 4 na 2 i zdobywają kolejną bramkę.
16:23 - Za dużo niecelnych podań w naszym zespole. Kolejne z nich przyczynia się do kontry rywalek.
18:58 - Na środku przejęcie Ireny Mroch, wyjście sam na sam i niestety...
20:00 - Końcówka dynamiczna z obu stron. Koniec I tercji.

20:00 - Zaczynamy II tercję. Wygrywamy face-off i rozpoczynamy akcję.
23:19 - Justyna Krzywak podaje zza bramki w pole bramkowe do Agnieszki Timek, ale piłka znów zatrzymuje się na nogach rywalek.
25:15 - Szybkie podania Pazio - Krzystyniak - Bugajska i strzał. Znów niecelny.
26:05 - Krzywak po podaniu Bryniarskiej niemal sam na sam. Na drodze piłki do bramki tym razem słupek.
28:05 - II tercja, póki co, spokojniejsza niż pierwsza. Zespoły grają więcej piłką i ciałem.
30:00 - W połowie meczu można śmiało stwierdzić, że naszemu zespołowi brakuje przede wszystkim skuteczności i wykorzystania wypracowanych sytuacji strzeleckich. W obronie tracimy zdecydowanie za dużo piłek, co wprowadza niepotrzebne nerwy i napięcie.
30:31 - Pazio mija 2 rywalki, schodzi do środka boiska, strzela i końcówkami palców znów norweska bramkarka.
32:36 - Niecelny strzał Pazio trafia w uciekającą "w podskoku" od piłki Justynę Krzywak, piłka wpada do bramki, ale gol nie zostaje znany.
34:42 - Gdyby to była piłka nożna, można byłoby napisać, że Norweżki grają z nami w "dziada". Ich zabawę przerywa Pazio, strzela. Rywalki znów wracają w posiadanie piłki.
35:30 - Krzywak przejęła, szukała Timek, a znalazła tylko nogę bramkarki rywalek.
27:50 - Kara opóźniona dla Norweżek za uderzenie. Polki w 6.
39:04 - Strata. Norweżka siada na ławce kar, a my dalej walczymy o pierwszą w tym meczu bramkę.
39:32 - Przewaga błyskawicznie wykorzystana! Bramka dla Polski!
40:00 - Dobry impuls dla Polek przed ostatnią odsłoną meczu. Koniec II tercji.
   W drugiej tercji oddajemy niemal dwa razy więcej strzałów niż w pierwszej. Łącznie mamy 31 na koncie, ale póki co przełożenie na bramki jest nieznaczne. Norweżki oddały 15 strzałów w ciągu 40 minut meczu i zdobyły 2 bramki. Przed nami na pewno bardzo zacięta III tercja.

40:00 - Zaczynamy III tercję. Przy piłce Norweżki, ale tracą i pierwszy strzał w tej części meczu oddaje Mroch.
41:40 - 2 razy Krzywak z pomocą Timek, ale zagęszczenie rywalek przed własną bramką uniemożliwiło odniesienie korzyści bramkowej w tej akcji.
43:52 - Dutkiewicz podaje w szerze boiska do Stachowiak, strzał i gol! Bramkarka nie zdążyła nawet zareagować!
44:02 - Nie zbyt długo cieszyliśmy się z remisu. Rywalki znów na prowadzeniu.
47:20 - Przejęcie Agnieszki Timek w środku boiska, szukała strzału, ale bardzo dobrze blokowała ją rywalka.
48:42 - Piotrowska wychodzi z kontrą z naszej połowy, nie ma komu podać, strzela. To nie mogło zaskoczyć bramkarki.
49:25 - Znów kontra. 2 na 1 wyszła Stachowiak z Krzystyniak, ale strzał tej drugiej trafia w tablicę wyników.
50:02 - Norwegia po raz czwarty. Tym razem w prawe okienko bramki Jaczewskiej.
52:30 - Bardzo dobry strzał Marty Stachowiak z ostrego kąta, jednak jeszcze lepiej, głową, bramkarka ze Skandynawii.
53:26 - W środku boiska "skasowana" Stachowiak. Kara dla rywalek.
55:04 - Strzał za strzałem i w końcu bramka! Znów mamy kontakt!
56:07 - Aut "z krzyża" pod naszą bramką, strzał i bramka. Niestety.
57:53 - Kontra Norweżek. Pierwszy strzał obroniony przez Trębacz, a drugi? Dobiła Zielenkiewicz.
58:16 - Krzywak i Timek szukały się od początku meczu. W końcu im się udało w 100% i mamy efekt bramkowy!
60:00 - Brakło czasu na odrobinie strat. Koniec meczu.

O godzinie 18:00 zapraszamy na relację z drugiego meczu, w którym Polska zmierzy się w Babimoście ze Szwajcarią.