: Polska W 3 : 2 Narodowa Federacja Rosji

• Mecz
  • Składy

Live Dzień 4. Poland, Babimost, Olimpia Arena , 02-02-2013 18:00 Liczba widzów: 555

Koniec meczu

Polska W Polska W 3:2 ( 2 - 0 , 1 - 2 , 0 - 0 ) Narodowa Federacja Rosji Narodowa Federacja Rosji
  • Karolina Dutkiewicz (Agnieszka Timek-Dziadkowiec) 1
  • 201 2 min. kary -
  • Małgorzata KulczyckaDP 2
  • 1
  • 2 min. kary - Małgorzata Kulczycka207
  • 2DP
  • Magdalena Krzystyniak (Karolina Dutkiewicz) 3
  • 2 min. kary - Magdalena Krzystyniak207
  • 207 2 min. kary -
  • 208 2 min. kary -
  • 2 min. kary - Bogna Zielenkiewicz210
  • 2 min. kary - Bogna Zielenkiewicz218

• 3Kopciuch Artur

Witamy bezpośrednio z Hali Olimpia w Babimoście i zapraszamy na relację na żywo z czwartego meczu Reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata Kobiet 2013.

Godz. 17:20 - Zespoły w trakcie rozgrzewki. Problemy zdrowotne naszej drużyny wydają się być rozwiązane i wszystkie zawodniczki przystąpią do tego meczu. Rosjanki także w komplecie.
Godz. 17:30 - W dotychczasowej historii spotkań z Rosjankami rozegraliśmy 3 mecze - przy okazji Mistrzostw Świata w roku 2001, 2009 i 2011. Kolejno przegraliśmy 17-2 i 2-1, zwyciężyliśmy w ostatnim meczu 7-1.
Godz. 17:52 - Hymny narodowe i za chwilę prezentacja pierwszych piątek.
Godz. 17:55 - To z pewnością nie będzie łatwy mecz. Zarówno Polki jak i Rosjanki chcą odnieść zwycięstwo w grupie. Hala Olimpia wypełniona po brzegi, głośny doping na trybunach i liczmy, że pozwoli on naszym zawodniczkom na pokonanie rywala zza wschodniej granicy.

00:00 - Początek meczu. Nasz zespół zaczyna w ustawieniu - Jaczewska (bramkarz), Chełstowska, Witak, Samson, Mroch, Kwiecińska.
00:28 - Pierwszy strzał Mroch po podaniach Samson i Kwiecińskiej.
01:40 - Początek spotkania zupełnie inny niż wczoraj. Obydwa zespoły ostro, bez respektu.
03:00 - W pierwszych minutach chyba częściej przy piłce Polska, ale Rosja też groźnie atakuje.
04:46 - Mroch ponownie w narożniku rywalek. W krótkim czasie kolejny już raz. Faul na niej.
05:45 - Kolejny raz jesteśmy w narożniku pod bramką rywalek. Element taktyki?
07:27 - Maja Stenka silnym strzałem trafia wprost w ręce bramkarza, ale to mogło zaskoczyć.
08:32 - Faule z jednej i drugiej strony. Ławka Rosjanek domaga się kar.
10:36 - Błędy Rosjanek przy zmianie, jedna przewraca się w polu bramkowym, a my tego nie wykorzystujemy!
11:51 - Silny, celny i skuteczny strzał! Bramka!
12:48 - Kara dla Rosjanki za faul na Chełstowskiej. Gramy w przewadze.
14:48 - Przewaga to już historia. Niezakończona naszą bramką. O mały włos, a mielibyśmy remis.
15:12 - Pazio uderzana po kiju. Sędziowie nakładają karę opóźnioną. A my mamy bramkę!
17:52 - Akcja pod naszą bramką, rosyjska ławka chce kary, ale sędziowie wyraźnie pokazują, że atak był w piłkę.
19:00 - Jaczewska kaskiem świetnie w sytuacji sam na sam!
20:00 - Koniec I tercji. Obydwa zespoły bardzo wysoko postawiły sobie poprzeczkę.

20:00 - Początek II tercji. Czy będzie równie emocjonująca jak pierwsza?
20:18 - Ada Kwiecińska leży na boisku. To może być coś poważniejszego, na boisku ratownicy medyczni. Przypominamy, że nasza zawodniczka ma problemy z kostką, a nieco wcześniej doznała także kontuzji barku. Szczęśliwie, jak dzisiaj przyznała z rozmowie z nami, bark już nie sprawia problemów. Kostka jednak wciąż jest w ciężkim stanie, ale Ada chce dać z siebie wszystko i uważa, że ten uraz nie jest w stanie powstrzymać jej przed grą.
23:21 - Czyżby kontuzja Ady wpłynęła negatywnie na nasz zespół i efektem tego była stracona własnie bramka?
24:03 - Tym razem na boisku leży Vera Pelevina, ale o własnych siłach schodzi do strefy zmian.
25:14 - Kara dla Małgorzaty Pazio. Rosjanki po strzeleniu bramki nabrały "wiatru w żagle".
27:14 - Utrzymujemy wynik grając w osłabieniu. Jaczewska dziś jakby piłka jej sama szukała.
28:01 - Kara opóźniona dla naszego zespołu nie wejdzie w życie. Rosjanki strzelają bramkę.
30:00 - Kwiecińska dalej w kwadracie medycznym. Chyba już dzisiaj nie wróci do gry. Pytanie: czy jej brak będzie miał poważne konsekwencje dla zespołu?
32:15 - Jaczewska do Mroch, Mroch do Piotrowskiej, ale niestety nie ma bramki. Bardzo szybka akcja naszego zespołu.
33:36 - Sędziowie do tej pory bez zarzutu prowadzą spotkanie, ale przerwali znakomitą akcję Rosjanek, która mogła się zakończyć bramką. Rosjanki od rzutu wolnego.
35:33 - Ada Kwiecińska poza halą. Uraz okazuje się dość poważny.
36:40 - Kasia Chełstowska jakby walczyła o Złotą Piłkę FIFA. Dwukrotnie z woleja wybija piłkę pod naszą bramką.
37:08 - W końcu bramka dla naszych w tej tercji!
38:41 - Bryniarska ostro z rywalką poza grą. Chyba upiekła się jej kara.
40:00 - Koniec II tercji. Ostatnie sekundy bardzo ciężkie pod naszą bramką.
 Udało nam się uzyskać bardziej precyzyjne informacje dotyczące stanu zdrowia Ady Kwiecińskiej. W starciu z rywalką nasza zawodniczka doznała bardzo silnego uderzenia efektem którego jest ból w okolicach nerek. W chwili obecnej zawodniczce udzielana jest pomoc przez służby medyczne znajdujące się na hali. Gdy tylko przybędzie drugi zespół medyczny Ada zostanie przewieziona na badania do szpitala w Wolsztynie. Jej występ w tym turnieju jest zakończony, ale najważniejsze jest, aby jak najszybciej wróciła do pełnej dyspozycji.

40:00 - Początek III tercji.
41:41 - Bez większej przerwy w grze, ale tym razem na boisku Hania Samson. Nasza zawodniczka utykając zbiega do strefy zmian.
44:17 - Bardzo ostry mecz ze strony obydwu zespołów. Boisko na hali chyba jeszcze nigdy nie było tak czyste, jak po dzisiejszym "wyczyszczeniu" przez leżące co chwilę zawodniczki.
45:27 - Jaczewska broni w groźniej sytuacji i znów Rosjanka na podłodze. Tym razem za bramką.
46:12 - To się nazywa spięcie! Najbliższe 2 minuty zespoły grają w czwórkę.
48:29 - Dwukrotnie świetnie bramkarka Rosjanek.
48:32 - Ostra gra ze strony jednej z rywalek i za to kara 2 minut.
49:37 - Rosjanka na boisku, opieka medyczna przy niej. Ostro, cały czas ostro...
51:41 - Rosja jakby przejmowała inicjatywę. Czas dla Rosji.
52:20 - Irena Mroch w akcji bramkowej, ale przewraca się przy strzale. Nie ma faulu, gramy dalej.
53:26 - Bogna Zielenkiewicz bez zawahania zatrzymała rywalkę. 2 minut kary.
54:00 - Do końca meczu już tylko 6 minut, a niektóre zawodniczki biegają jakby spotkanie dopiero się zaczęło. Końcówka będzie niezwykle emocjonująca. Tu wciąż każdy może wygrać.
55:26 - Przetrwaliśmy kolejne osłabienie i wciąż jesteśmy na prowadzeniu. Bogna powraca.
55:59 - Świetne przejęcie Pazio, wyjście do przodu i strzał, ale bramkarka na miejscu.
56:10 - Przerwa na żądanie dla naszego zespołu.
56:44 - Viktoriia Okulich przebiegła całe boisko i położyła Małgorzatę Pazio. Powinna się cieszyć, że dostała tylko 2 minuty kary, bo mogło być znacznie więcej.
59:36 - Ależ bezsensowna kara dla naszego zespołu. Opóźnienie gry przy rzucie wolnym rywalek!  Poddenerwowani.
60:00 - Koniec meczu. Ależ to było spotkanie. Kości trzeszczały, zawodniczki leżały na boisku co chwilę. Ale wygrywamy!